top mobile

Zieminiaki

Ziemniaki, których używamy do takich produktów jak (pierogi ruskie, kluski śląskie, kopytka, pyzy, kluseczki leniwe, ), pochodzą z upraw gdzie dbałość o ekologię stanowi najwyższy priorytet na każdym etapie wzrostu tych że płodów rolnych.


Ser biały

Ze względu na dużą wagę jaką przykładamy do jakości naszych produktów, współpracujemy tylko z takimi zakładami mleczarskimi które spełniają nasze wysokie wymagania odnośnie jakości wyrobów nabiałowych, w tym twarogu, dzięki czemu pierogi ruskie, pierogi z serem czy też kluseczki leniwe są tak chętnie kupowane przez naszych klientów.


Mięso

Co jakiś czas słyszmy że na rynku polskim pojawiło się mięso o wątpliwej jakości oraz niejasnym pochodzeniu, otóż chcemy zapewnić Państwa iż mięso które używamy do naszych wyrobów pochodzi od drobnych rolników z regionu Beskidu Wyspowego, którzy hodują swoje zwierzęta w sposób niezmienny od pokoleń bazując głównie na wypasaniu na łąkach i karmieniu tym co pochodzi z własnych zasiewów oraz upraw.


Kapusta

Kapusta zawsze była, i jest nadal, jednym z podstawowych składników polskich dań, to też i w naszych produktach nie mogło jej zabraknąć. Kapusta której używamy pochodzi z gospodarstw rolnych zlokalizowanych na terenach wyżyny małopolskiej gdzie tamtejsza żyzna ziemia znakomicie nadaje się do tego typu upraw.


Zboże

Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości mąki pszennej, wytwarzanej ze starannie selekcjonowanych ziaren zbóż, ciasto w naszych pierożkach jest miękkie i delikatne, stanowiąc rozkosz dla podniebienia.


Owoce

Jesteśmy jedną z nielicznych firm w Polsce, która produkuje swoje wyroby metodą tradycyjną, co w odróżnieniu od innych, pozwala nam stosować w naszych wyrobach całe kawałki owoców, takich jak: czarne jagody czy też truskawki. Czarna jagoda, którą znajdziecie Państwo w naszych pierożkach, pochodzi z tutejszych lasów Beskidu wyspowego oraz Gorców i jest jedną z najsmaczniejszych jagód w europie. W sezonie zbiorów skupujemy ją od lokalnej ludności po czym zamrażamy, gromadząc w ten sposób zapasy na cały rok. Truskawki dodawane do naszych pierożków to odmiany: Honeoye oraz Senga Sengana. Pochodzą wyłącznie z polskich plantacji co jest godne podkreślenia gdyż niektórzy producenci stosują do produkcji tańszą, chińską truskawkę która jakością daleka jest od naszej rodzimej.


Grzyby

Zapewne pamiętamy wszyscy tradycyjną, świąteczną kuchnie naszych babć albo mam, gdzie nie mogło zabraknąć na wigilijnym stole chociażby takich dań jak uszka z grzybami czy pierogów z kapustą i z grzybami. Dzięki naszym staraniom mamy przyjemność oferować Państwu przez cały rok te właśnie potrawy w najlepszym wykonaniu stosując w naszym farszu jedynie polskie grzyby którymi w większości są podgrzybki brunatne zbierane w podhalańskich oraz bieszczadzkich lasach. Grzyby zanim dotrą do naszego magazynu, przechodzą kontrolę przeprowadzaną przez certyfikowanych grzyboznawców, co zapewnia nas, jak również Państwa, o bezpieczeństwie stosowanych przez nas grzybów.